Masaż odreagowanie psychosomatyczne z poziomu twarzy, głowy i brzucha – kurs dla amatorów i dla profesjonalistów

Czym jest odreagowanie psychosomatyczne? Dlaczego warto wziąć udział w kursie masażu na o odreagowanie psychosomatyczne z poziomu twarzy, głowy – czaszki i brzucha?

Szybkie tempo życia, codzienna presja, napotykanie się na niepowodzenia, nieuleczone traumy z dzieciństwa… To wszystko zamienia się w trudny do opanowania codzienny stres, który gromadzi się w naszych ciałach, negatywnie na nie oddziałując. To wszystko daje znać różnymi objawami związanymi z ciałem – bólami mięśni, fibromalgią, ciągłym zmęczeniem czy problemami z przewodem pokarmowym.

Taki związek w psychologii, pomiędzy psychiką a ciałem nazywany jest psychosomatyką. Psychosomatyka mówi o tym, jak emocje, stres i problemy psychiczne mogą wpływać na ciało – często bardzo nieświadomie.

Na objawy psychomatyczne doskonałe są odpowiednie masaże, osteopatia i fizjoterapia. Wyróżniona została nawet specjalizacja fizjoterpii – fizjoterapia psychosomatyczna – która specjalizuje się w tej dziedzinie, pomaga usuwać objawy związane ze stresem czy napięciem. Odpowiednia przeprowadzona fizjoterapia i masaże mogą wspomóc leczenie zaburzeń lękowych, depresji czy przynieść ulgę na bóle ciała, których wyniki badań nie są w stanie wyjaśnić.

Odreagowanie psychosomatyczne to uwolnienie stresu z ciała, wspomagające i wywołujące proces leczenia. 

Już teraz możesz zapisać się na wyjątkowe szkolenie z masażu odreagowania psychosomatycznego z poziomu twarzy, głowy (czaszki) i brzucha. To najbardziej kluczowe strefy, w których kumulują się spięcia, nawarstwia się stres i wszelkie traumy. Dzięki nauce techniki, można pomóc zarówno sobie, jak i swoim bliskim. Masaż wykorzystuje strefy refleksoryczne i somatotopii, a przeprowadzony prawidłowo często niweluje przyczynę problemów zdrowotnych i bólu.

Chcesz nauczyć się w jaki sposób wykonać masaż odreagowania psychosomatycznego z poziomu twarzy, głowy i brzucha? Masz taką możliwość! Szkolenie odbędzie się już niedługo, a prowadzącym kurs jest Piotr Harmoza, doświadczony masażysta i fizjeterapeuta.

TERMIN : 06-07.11.2021

MIEJSCE : Gdańsk Zaspa, sobota i niedziela od godz. 10-14.00

CENA :  490 zł

Zniżka 10 % dla wcześniejszych kursantów.

Więcej informacji znajdziesz pod numerem telefonu: 513818977. Po zakończeniu kursu uzyskasz dyplom ukończenia kursu. Dyplom nie jest honorowany przez placówki medyczne, lecznicze, NFZ. Nie jest to dyplom MEN I i II stopnia.

Sprawdź szczegółową ofertę szkolenia!

ZADZWOŃ TERAZ