Czym jest odreagowanie psychosomatyczne? Dlaczego warto wziąć udział w kursie masażu na o odreagowanie psychosomatyczne z poziomu twarzy, głowy – czaszki ?

Szybkie tempo życia, codzienna presja, napotykanie się na niepowodzenia, nieuleczone traumy z dzieciństwa… To wszystko zamienia się w trudny do opanowania codzienny stres, który gromadzi się w naszych ciałach, negatywnie na nie oddziałując. To wszystko daje znać różnymi objawami związanymi z ciałem – bólami mięśni, fibromalgią, ciągłym zmęczeniem czy problemami z przewodem pokarmowym.

Taki związek w psychologii, pomiędzy psychiką a ciałem nazywany jest psychosomatyką. Psychosomatyka mówi o tym, jak emocje, stres i problemy psychiczne mogą wpływać na ciało – często bardzo nieświadomie.

Na objawy psychomatyczne doskonałe są odpowiednie masaże, osteopatia i fizjoterapia. Wyróżniona została nawet specjalizacja fizjoterpii – fizjoterapia psychosomatyczna – która specjalizuje się w tej dziedzinie, pomaga usuwać objawy związane ze stresem czy napięciem. Odpowiednia przeprowadzona fizjoterapia i masaże mogą wspomóc leczenie zaburzeń lękowych, depresji czy przynieść ulgę na bóle ciała, których wyniki badań nie są w stanie wyjaśnić.

Odreagowanie psychosomatyczne to uwolnienie stresu z ciała, wspomagające i wywołujące proces leczenia. 

Już teraz możesz zapisać się na wyjątkowe szkolenie z masażu odreagowania psychosomatycznego z poziomu twarzy, głowy (czaszki) i brzucha. To najbardziej kluczowe strefy, w których kumulują się spięcia, nawarstwia się stres i wszelkie traumy. Dzięki nauce techniki, można pomóc zarówno sobie, jak i swoim bliskim. Masaż wykorzystuje strefy refleksoryczne i somatotopii, a przeprowadzony prawidłowo często niweluje przyczynę problemów zdrowotnych i bólu.

Chcesz nauczyć się w jaki sposób wykonać masaż odreagowania psychosomatycznego z poziomu twarzy, głowy i brzucha? Masz taką możliwość! Szkolenie odbędzie się już niedługo, a prowadzącym kurs jest Piotr Harmoza, doświadczony masażysta i fizjeterapeuta.

TERMIN : zapytaj o termin 513818977

MIEJSCE : Gdańsk Zaspa, sobota i niedziela od godz. 10-14.00

CENA :  1200 zł szkolenie personalne, przy jednoczesnym zgłoszeniu dwuch kursantów : 2000 zł.

Zniżka 10 % dla wcześniejszych kursantów.

Więcej informacji znajdziesz pod numerem telefonu: 513818977. Po zakończeniu kursu uzyskasz zaświadczenie uczestnicta , aby otrzymać dyplom potwierdzajacy umiejetności terapeuty, czeladnik musi przedstawić 10 filmików dokumentujacych jego praktykę zaświadczoną pozytywna opinią pacjentów. Dyplom nie jest honorowany przez placówki medyczne, lecznicze, NFZ. Nie jest to dyplom MEN I i II stopnia.

Sprawdź szczegółową ofertę szkolenia!

ZADZWOŃ TERAZ